Proč pořídit dětské pískoviště

Posted in Zahrada.

Pokud přemýšlíte, jak zabavit své ratolesti a dostat je ven od počítačů a televize, pořiďte jim pískoviště! Snad každé dítě rádo plácá bábovičky nebo staví obrovské hrady z písku. Jaké pískoviště vybrat, aby přesně odpovídalo vašim požadavkům?
Na trhu existuje řada provedení. Můžete si vybrat plastové či dřevěné. Velké či malé, přenosné nebo zabudované v zemi. Možností je spousta.


Plastová pískoviště jsou nenáročná na údržbu i montáž. Dají se přenášet a při dobrém zacházení vydrží v původním stavu i několik let. Jsou dostání v mnoha barevných provedeních i tvarech. Například beruška, krab, mušle, sluníčko. Při výběru je nutno sledovat, zda je pískoviště vyrobeno ze zdravotně nezávadného plastu.
Naproti tomu dřevěná pískoviště jsou designově zajímavá a mnohem bytelnější než pískoviště plastová. Můžete vybrat takové pískoviště, které bude ladit s celkovým vzhledem vaší zahrady. Možnou nevýhodou jsou vyšší nároky na údržbu.
Při pořízení pískoviště nezapomeňte na jeho zakrytí. Zvláště pokud se po zahradě pohybují zvířata, která by si z pískovitě mohla udělat záchod. Zároveň předejdete tomu, aby se do písku dostaly nečistoty z okolního prostředí. Plastová pískoviště jsou většinou dodávána s plastovým krytem. U dřevěných je třeba pořídit plachtu na pískoviště.
V současné době obchody poskytují k pískovištím i řadu příslušenství. Dětem tak můžete k pískovišti pořídit i slunečník, takže si  budou moci hrát i když venku bude pálit sluníčko.