Sekční garážová vrata s elektrickým pohonem

Posted in Dekorace.

Zima je pryč, auto již můžete s klidem nechávat před domem bez strachu námrazy na čelním sklu a vrstvou sněhu na střeše. Pokud však máte garáž, tytot věci téměř neznáte, maximálně když vám zapadne auto sněhem někde na zimní dovolené. Nejčastějším důvodem, proč lidé garáže občas nevyužívají je jejich lenost. Otevírat a zavíra vrata je asi "opruz". S instalací sekčních garážových vrat je však vše veselejší!

sekčné garážové brány

Máte-li garáž, víte, že vrata jsou nezbytnou součásti, aby plnila svůj účel. Kondice vrat často ovlivňuje její užívání. Pokud to není žádná slává, mnohdy jsou zkřížená a nejdou bez násilí otevřít či zavřít. Z toho důvodu je raději nepoužíváme a vyhneme se zbytečnému stresu! Co takhle naistalovat nová vrata, která budou lépe těsnit, vypadat dobře a zejména snadněji se otevírat. Instalace nových vrat není nikterak zdlouhavá a složitá práce, vyžaduje minimum zásahů.

Sekční garážová vrata

Jedná se o nejpopulárnější typ vrat. Hodí se pro jakýkoli typ garáže a lze je instalovat do otvoru pro původní vrata bez zbytečných bouracích prací. Vrata jsou vyráběna výhradně na zakázku. Vybírat můžete z mnoha odstínů RAL barev. Není problém je přizpůsobit fasádě nebo doplňkům. Vrata jsou členěna na sekce, nejčastěji 4 a více. Jednotlivé sekce jsou vyrobeny z ocele s přerušeným tepelným mostem a celoobvodovou elastickou pryžovou vložkou. Spoje mezi sekcemi jsou kulaté a bez hran, nemůže tak dojít ke skřípnutí prstů.

Pohon, tedy motor s vodicí kolejnicí se nejčastěji umísťuje nad vrata nad překlad, na strop garáže nebo na zdi garáže. A je-li garáž vybavena zásuvkou na elektřinu, není třeba dodatečně řešit přívod elektrické energie.

Posuvná vrata

Další variantou jsou vrata, která se sunou buď pod strop garáže, nebo do boku garáže. Volíte je zejména ve chvílích, kdy potřebujete ušetřit prostor. Posuvná vrata jsou vyrobena z ocelových lamel vyplněných polyuretanovou pěnou. Vrata se rolují do boxu na hřídel umístěnou nad překladem. Instalují se uvnitř garáže takzvaně „za otvor“, přímo do stavebního otvoru nebo „před otvor“. Pro lamely obecně platí, že je lze dodávat v různých odstínech, nebo se z vnější strany opatřují plastovou fólií, imitující například dekor dřeva.

sekčné garážové brány

Klasická křídlová vrata

Klasikou, jak již název napovídá jsou dvoukřídlá garážová vrata se směrem otevírání ven. Někdy lze použít variantu pouze s jedním křídlem, to je poté vyklápěno vzhůru. Rám vrat je ocelový, volit můžete obklad z:

  • ocelového plechu, 
  • lamely z pozinkovaného hliníku s polyuretanovou pěnou,
  • dřevěné palubky

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit