Jak na octomilky?

Posted in Kuchyně.

Všichni to jistě dobře znáte. V létě necháte dlouho venku ovoce, či na lince zůstane zapomenutá sladká šťáva. A hned je jich plný celý byt. Jak se octomilek zbavit?

Nejprve pořádně ukliďte.

Octomilky je malý hmyz, který miluje nahnilé ovoce a zeleninu. Nejsou zdraví nebezpečné, nicméně tuto vlastnost dobře zvládají nahrazovat otravností. Mají také dobrý čich, díky čemuž svou potravu snadno ucítí.  Proto je potřeba nejprve všechno projít a vyhodit to zkažené. Zbytek je dobré skladovat v lednici případně někde na chladnějším místě, kde se tak snadno neskazí. Samozřejmě je také důležité všechno pořádně utřít. A je také dobré nezapomenout vyhodit odpadkový koš. Tam se může totiž skrývat hotová hostina.

A co dál?

Jakmile máte uklizeno, je na řadě další krok. Existuje spousta rad na to, jak se octomilek zbavit. Mezi ně patří například vytvoření domácí pasti na octomilky. Do pet láhve udělejte malinké dírky a dovnitř dejte třeba kousek banánu. Octomilky nalezou dovnitř, ven už by neměly. Nebo je také můžete vysát vysavačem. To prý funguje také. Pokud jste dostatečně rychlí. Pokud selžou babské rady, můžete si pořídit chemické přípravky. V tomto případě by bylo však dobré postupovat opatrně. Octomilky se nejvíce vyskytují v kuchyni, kde pracujeme s potravinami. Proto by asi bylo lepší pořídit si pasti na přilákání a odchyt octomilek.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit