Odpočívejte zdravě

Posted in Ložnice.

Když budeme počítat s tím, že denně by měl člověk spát cca 8 hodin, tak by prospal celkem třetinu života. A to už rozhodně není málo času. Proto je nutné se v posteli hýčkat. Jak to ale provést? Udělejte si z ložnice odpočinkovou zónu, kde budete opravdu jenom odpočívat. Vymalujte ji v jemných barvách, nejlépe tlumených, hodí se pastelová zelená nebo modrá.

Následně do tohoto pokoje nenoste žádné rušivé elementy v podobě počítače, tabletů apod. Jediné povolené rozrušovadlo je kniha. Člověk by se měl i nadále vzdělávat a ne jen sedět u výše zmíněného počítače a televize. Nejenže budete mít všeobecný přehled, ale také vás nebudou bolet oči.

Dalším z kritérií je zastínění oken. Můžete si vybrat závěs, žaluzie, stínící techniku zvenčí… Dnes je možností mnoho, navíc jsou některé automatizované a stačí vám zmáčknout ovladač k roztažení/zatažení.

 A samozřejmě, na co všichni čekáme, je postel. Musí být dostatečně veliká, rošt musí odpovídat vaší hmotnosti a potřebám (polohovací, lamelový apod). A samozřejmě na něj položíme matraci.

Jaká kritéria máte brát v potaz při výběru matrace? Rozměr, výrobní materiál, prodyšnost, tuhost, hygienická kritéria a na co se třeba zapomíná, je výška matrace. Právě výška matrace ovlivňuje kvalitu a životnost matrace. Protože když na ní ležíte denně 8 hodin, tak se poměrně rychle proleží. A proto je nutné, aby vaše peníze nebyly vyhozené oknem. Navíc tlustší matrace vám dá lepší oporu pro vaše tělo.

Spánek si zaslouží vaši pozornost a jistá pravidla.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit