Provoňte svůj domov

Posted in Interiéry.

V současnosti je na trhu nabízeno nepřeberné množství různých druhů vonných tyček. Jak si tedy vybrat ty pravé pro váš domov? V článku vám představíme nejznámější druhy, které se dají v současné době zakoupit.

Výroba vonných tyčinek je prastaré posvátné umění, jehož kořeny najdeme v dávné historii lidstva. Kolébkou tohoto umění jsou země dálného východu, kde jsou vonné tyčinky používány již po tisíciletí při různých obřadech, meditacích či modlitbách. Vonné tyčinky probouzí smysly člověka, očišťují mysl a duši.

Indické vonné tyčinky jsou typické výrazným typem vůně a používají se především k navození příjemné atmosféry a provonění prostoru. Vyrábí se nanášením esencí převážně na štěpinu z bambusu. Indické vonné tyčinky se vyrábí v širokém spektru vůní, od přírodního santalu, přes kořeněné, ovocné či květinové tóny.  Mají dlouho historii, v Indii je kouř z vonných tyčinek považován za potravu bohů.

Výroba vonných tyčinek v Japonsku je považována za nejvyšší umění. Japonské vonné tyčinky se výborně hodí k nastolení klidu a harmonie, a to především díky svým neagresivním vonným vlastnostem. Vynikají jemnými vůněmi květin, dřeva a bambusu.

Tibetské či nepálské vonné tyčinky se od předchozích dvou typů výrazně liší. Je pro ně typická silná zemitá vůně obsahující směs horských bylin a dřev. Díky své výrazné vůni se skvěle hodí k pročištění vzduchu ve větších prostorách či při meditaci v otevřeném prostoru.