Trubky, potrubí, roury...

Posted in Exteriéry.

Jistě se mnou budete souhlasit, pokud zařadím potrubí mezi technická přepravní zařízení. Díky jejím vlastnostem patří také potrubí mezi technická zařízení. Trubky mohou sloužit k přepravě kapalin, plynů, ale i sypkých materiálů. V minulosti dokonce prostřednictvím potrubní pošty posílali lidé i předměty. Pokud potrubí propojíte s topným zdrojem, tak může potrubím proudit i tepelná energie. Nejčastěji se takto přesouvá vodní pára.

Co je Lexan?

Posted in Exteriéry.

Určitě zná každý z vás lexan. Málokdo však ví, že jeho oficiálním názvem je polykarbonát. Takový polykarbonát patří mezi termoplasty, čili termoplastické polymery. Takový materiál se snadno zpracovává vstřikováním nebo lisováním za pomoci tepla. Lexan, ale i jiné polykarbonáty mají dobrou tepelnou odolnost, nesou dobré optické vlastnosti, tudíž propouští světlo a jsou odolné vůči nárazu. Z dutinkového polykarbonátu se vyrábějí desky určené převážně pro venkovní použití, z nichž vznikají přístřešky a ochranné desky.

Klikněte pro top odkazy.

Plastové potrubí je nejlepší

Posted in Exteriéry.

plast

Pokud potřebujete potrubí, které budete vkládat do země, pak nejlepším řešením budou plastové trubky. Májí hned několik výhod proti trubkám z kovu nebo jiných materiálů. Plast nemění svou velikost v závislosti na teplotě, které je vystavený. Takže trubky budou mít stejný průměr jak v létě, tak i v zimě. Potrubí z plastu nepodléhá korozi, takže jej nemusíte vyměňovat. Je mnohem levnější. Je tvárnější, lépe se propojuje s ostatními díly potrubí. A takhle bychom mohli pokračovat do nekonečna.

Dřevěné terasy jsou to pravé

Posted in Exteriéry.

Terasy a další dřevěný materiál z kvalitního dřeva jsou díky svým vysoce estetickým a funkčním vlastnostem vyhledávanými prvky moderní architektury. Vaše dřevěná terasa je místem vašeho každodenního relaxování, a proto je důležité, aby byla vytvoření v harmonii s okolím, vašim stylem a vyzařoval z ní pocit pozitivní energie.

terasy

Novinka ve vrtání komínů

Posted in Exteriéry.

vrtání komínů ZlínNovinkou na trhu je vrtání komínů, které postupně nahrazuje frézování komínů, které komíny akorát ztenčovalo. S pomocí vrtání komínů ve Zlíně můžete odstranit všechny komínové vložky. Na rozdíl od frézování vrtání komínů nekopíruje průduch komínu, ale vrtá přesnou dírku. Frézování se používá pouze tam, kde průduch je nedostačující a přijít o zdivo komínu je žádoucí. Navíc po vyfrézování musíte do komínu koupit novou komínovou vložku.

Nerezová zábradlí

Posted in Exteriéry.

Společnost IDEALTRADE je česká obchodní společnost zabývající se prodejem a distribucí výrobků v oblasti stavebnictví, potřeb pro dům a zahradu. Dodává také montované nerezové zábradlí a nejrůznější příslišenství k jeho realizaci, tuto oblast podnikání uvedli na trh v roce 2012 a stali se tak oficiálním dodavatelem produktů pro firmu Wolfsgruber pro Českou republiku. Wolfsgruber je italský výrobce moderního nerezového zábradlí a dalších kovových výrobků a architektonických prvků.