Máte svůj "spací" rituál?

Posted in Ložnice.

Kvalitní spánek ovlivňuje několik věcí. Vaše psychické rozpoložení, postel, matrace, na které spíte, kdo spí vedle vás, jak se cítíte, jaké je počasí, jestli zrovna není úplněk apod. Některé z těchto faktorů ovlivnit můžete, jiné zase ne. Kvalitní matrace vám zajistí pohodlné ležení, díky roštu si můžete napolohovat postel dle vašich představ a vedle koho spíte, si většinou vybrat můžete. Někdy ale převládnou ty horší faktory, a pak nemůžete spát. A každý, pokud nemůže spát, má nějaký rituál. Někdo pije teplé mléko s medem, někdo si čte knihu, jiný sleduje televizi.
Jaký je váš ne/spací rituál?

Ako vybrať komodu?

Posted in Interiéry.

Než kúpite komodu, mali by ste si ujasniť, na aký účel vám bude v dome slúžiť. Komodu uplatníte v obývacej izbe, detskej izbe, spálni, ale je možné ju umiestniť aj na chodbu. Komody z masívu predstavujú univerzálny druh nábytku, ktorý postavíte a použijete kdekoľvek v dome a byte.

Vytvořte si krásný domov

Posted in Interiéry.

Pokud plánujete rekonstrukci bytu a chcete si nově vybavit prostory, nemusíte platit statisíce. Někdy si vyberete úžasné kousky i v konfekci. Nejvíce záleží na tom, jak cit máte pro estetiku. Můžou tak vzniknout luxusní interiéry, které vám bude závidět kde kdo, aniž byste museli platit designéra. Pamatujte také na doplňky, jako jsou dekorace, záclony, zrcadla, závěsy a květiny, které prostorám dodají na útulnosti a hřejivém pocitu domova. Nejlepší variantou je pořídit si krb, do kterého se zamilujete od prvního okamžiku, kdy jej použijete a bude trávit večery u praskajícího ohně s knihou v ruce jako v anglickém filmu.

Pořiďte si krásná kachlová kamna jako funkční doplněk

Posted in Kuchyně.

Tradiční kachlová kamna jsou návratem k léty prověřené tradici. Není se co divit, tato kachlová krbová kamna mají celou řadu výhod - mají dlouhou dobu výhřevnosti a nízkou spotřebu paliva.
Kachle se využívají z několika důvodů – jeden je estetický, protože kachlová kamna jsou vnímána jako mimořádný prvek už po řadu let, ale také praktický – keramický obklad dobře drží teplo. Proto není potřeba až tolik přikládat a stejně je v místnosti teplo, i když oheň dávno vyhasnul. Navíc každá kamna jsou originál, protože se jedná o ruční výrobu. Svěřte svou představu společnosti Jiří Vilímek, který se specializuje na kachlová kamna už pěknou řádku let. Mají reference i z mnoha zámků a sídel po celé ČR.