Budou za pár let všechny budovy zelené?

Posted in Exteriéry.

Zapomeňte na apokalyptické scénáře z hollywoodských katastrofických sci-fi filmů, kde svět ovládají zvířata a veškeré budovy se změní v zelenou nepřehlednou džungli. A o jakých zelených budovách tedy mluvíme? Zelené budovy jsou budovy, které na svůj provoz spotřebují velmi málo energie - a to nejen elektrickou, ale také teplo a vodu. Energetické úspory mohou dosáhnout výše až 50%. Podle zahraničních průzkumů se průměrná úspora nákladů pohybuje kolem 30%.

avenir business park

Které čistící prostředky jsou nejlepší? Ty, které vám vyhovují

Posted in Interiéry.

Díky reklamám v televizi už člověk neví, co koupit a co ne. Nejvíce reklam je na čistící prostředky.

cleaning-268126 960 720

Tento prostředek používá princezna, tento konkurenční to neumí, tohoto stačí jen kapka, tento umí vyčistit skvrny a tamten umí zas tamto… Jaká je ale pravda? Každý čistící prostředek umí čistit – kdyby ne, asi by se vůbec neprodával, že? Rozdíl je jen v ceně. Ty drahé jsou drahé, protože jsou na ně drahé reklamy. Ty levnější reklamu nepotřebují, protože lidé, kteří je používají vědí, že čistit jde i s nimi. Záleží tedy jen na vás, jestli chcete cpát groše do pytlíků těm, co si platí reklamu, nebo přispějete na rozvoj a podnikání poctivým malým prodejcům z Česka.

Zábrany v oknech nepatří jen do věznic

Posted in Exteriéry.

Ocelové zábrany v okenicích to nemusí být hned jen to co se vám jako první při tomto vybaví v hlavě. Pochybujeme, že byl někdo, komu se nevybavila věznice a její mřížovaná okna. Ale proč bychom o tom psali na stránce věnující se zahradnictví a domovu. Máte snad příště čekat právě v sekci zahrada návod, jak se vykopat tunelem z věznice? Vůbec ne. Kované zábrany na truhlíky jsou tím, co tu chceme zmínit.

Držáky na truhlíky nejsou na škodu

Posted in Dekorace.

Parapety u okenic se dají vyzdobit různým způsobem. Jedním a asi nejčastějším jsou květiny. Ty přeci jen dokáží toto na první pohled nudné místo oživit nějakým živým porostem, který přinese barevnost a vůni. Doplnit ovšem můžete ještě praktickým a zároveň estetickým přídavkem, kterým jsou zábrany na truhlíky.